Kamila, Karoliny, Roberta

Żyjmy tak, jakby było to mistrzostwo świata!

06 Lipiec 2017

XIII Dzień Trzeźwości w gminie Krzeszowice to dzień wyjątkowy.

1 lipca w przepięknej scenerii ośrodka i parku Vincentinum w Krzeszowicach około 200 osób spotkało się, by wspólnie spędzić czas. Na spotkanie mogła przyjść każda osoba - nie zabrakło rodziców z dziećmi, ludzi młodych, animatorów trzeźwości, grup Anonimowych Alkoholików oraz sympatyków trzeźwości.
Na mszy świętej, podczas powitania i otwartego mityngu zostało powiedzianych dużo ważnych słów… o godności i szacunku dla osób z problemem alkoholowym, o niełatwej życiowej  drodze do trzeźwości i o tym, że ważne jest rzeczywiste, duchowe zaangażowanie w pracę na rzecz trzeźwości. Piękne słowa w homilii powiedział ksiądz Andrzej Gieroń zwracając się do obecnych na mszy świętej osób: -Życie jest nieocenionym darem, dlatego powinniśmy tak żyć, jakby było to mistrzostwo świata. Bo możemy tak żyć również trzeźwiejąc i borykając się z chorobą alkoholową.
Praca na rzecz trzeźwości daje Gminie Krzeszowice dużo radości i satysfakcji. To praca niełatwa, ale potrzebna. Ważna jest integracja społeczna osób z różnymi doświadczeniami i przeżyciami. Ważny jest szacunek dla każdego człowieka.

Animatorzy Trzeźwości wyszli z pomysłem ubogacenia XII Dnia Trzeźwości o organizację Turnieju Szachowego.

Zorganizowano taki turniej i nadano mu nietuzinkową nazwę: Turniej Szachowy Błyskotliwość Umysłu, czyli Królewska gra dla Arcyważnych Ludzi. Wyłoniono miejsca w turnieju szachowym, każdy uczestnik otrzymał nagrodę, a trzy pierwsze miejsca uhonorowano dodatkowo pucharami.
Organizatorem spotkania była Gmina Krzeszowice i Animatorzy Trzeźwości z tej gminy.
Gmina Krzeszowice składa podziękowania: Księdzu Jackowi Lasoniowi dyrektorowi Misjonarskiego Ośrodka Formacyjnego Vincentinum, Księdzu Andrzejowi Gieroniowi i Księdzu Jerzemu Górnemu, Grupie Anonimowych Alkoholików „Nowa Droga”, Panu Krzysztofowi U., obsłudze kuchennej z ośrodka Vincentinum  i wszystkim osobom bezinteresownie i w swoim wolnym czasie pomagającym przy spotkaniu.

Opracowała: Nina Kurdziel