Kamila, Karoliny, Roberta

Święto Pomidora Krzeszowickiego za nami

26 Lipiec 2017

W niedzielne popołudnie 23 lipca 2017 na Krzeszowickim Rynku odbyło się niezwykłe wydarzenie kulinarne z krzeszowickim pomidorem w roli głównej.

Pod okiem wybitnych kucharzy Dariusza Wójcika i Krystiana Mazura oraz z udziałem Pań z Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Krzeszowice, przygotowywano różnorodne potrawy z prawie 300 kg pomidorów. Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały dla licznie przybyłych mieszkańców i gości trzy rodzaje zupy pomidorowej, cztery rodzaje sałatek oraz fasolkę z pomidorami.

Podziw wśród uczestników wzbudziły dania przygotowane na patelni przez szefów kuchni: boczek i kurczak w pomidorze. Pracownicy Urzędu Miejskiego  przygotowali natomiast pomidory faszerowane. Do pomidorowego szaleństwa włączyły się również dzieci, które wspólnie z animatorami stworzyły różne postaci z pomidorów.

Na zakończenie kulinarnej uczty KGW Ostrężnica - Łany razem z D. Wójcikiem oraz K. Mazurem, na ogromnej patelni przyrządziły smaczne leczo. Ozdobą imprezy był stragan pomidorowy przygotowany przez gospodarstwo ogrodnicze T. Bogdana. Każdy mógł skosztować kilkanaście odmian pomidorów produkowanych w Krzeszowickich szklarniach. Całość uzupełniły atrakcyjne występy artystów w ramach sceny talentów.

Burmistrz Gminy Krzeszowice Wacław Gregorczyk składa serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom oraz osobom zaangażowanym w organizację Święta Pomidora Krzeszowickiego:

- Koła Gospodyń Wiejskich Gminy Krzeszowice
- Kucharze: Dariusz Wójcik, Krystian Mazur
- Gospodarstwo Ogrodnicze Tadeusz Bogdan
- Firma Lewiatan Piotr Piątek & Adam Chechelski
- Piekarnia Cukiernia ATU
- GET IN BANK – oddział Krzeszowice
- Cukiernia  Melba
- P.H.U. Dariusz Święszek Krzeszowice
Podziękowania również dla licznie przybyłych Mieszkańców naszej gminy.

Joanna Kaczorowska
Małgorzata Bojkowska