Kamila, Karoliny, Roberta

Rowery na wakacje

25 Lipiec 2017

Dzięki współpracy Gminy Krzeszowice z Polskim Czerwonym Krzyżem

trzy podopieczne Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej otrzymały rowery przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Stało się to możliwe dzięki umieszczeniu na terenie 10 sołectw i 3 osiedli pojemników na odzież używaną i tekstylia.

Trójkołowe rowery, wyposażone w bagażnik, są przystosowane do poruszania się  po drogach, ale też pełnią funkcję rehabilitacyjną.

Wykonano je w kilku rozmiarach i można je dopasować do wieku i wzrostu użytkowników.  Rowery zostały dostarczone 24 lipca bezpośrednio do domów osób obdarowanych -  w Krzeszowicach, Ostrężnicy i Tenczynku,  a w ich przekazaniu uczestniczyli Burmistrz Wacław Gregorczyk i Sekretarz Gminy Jan Bereza. Fundatorów reprezentowała Agnieszka John.