Alfreny, Rufina, Wincentego

Robert Kuczara najlepszy w konkursie wiedzy

28 Maj 2018

W niedzielę 27 maja podczas Majówki Hrabiny Zofii odbył się finał konkursu wiedzy „Nasza Gmina Krzeszowice”

z udziałem 6 zawodników, którzy byli najlepsi w teście eliminacyjnym przeprowadzonym 11 maja.  Pytania dotyczyły historii, ciekawych postaci, walorów krajobrazowych Ziemi Krzeszowickiej oraz najważniejszych postanowień statutów gminy, Miejskiej Rady Seniorów i Młodzieżowej Rady Miejskiej. Konkurs miał formułę otwartą, bez kategorii wiekowych, a nagrody finansowe ufundował Burmistrz Gminy Krzeszowice.

Wynik rundy finałowej:

I miejsce i nagroda 1 000 zł – Robert Kuczara
II miejsce i nagroda 700 zł –  Adam Kalemba
III miejsce i nagroda 500 zł – Ryszard Natoń.
Pozostali uczestnicy finału: Katarzyna Soska-Więcek, Andrzej Palich i Sylwester Nawała zdobyli nagrody pocieszenia w wysokości 200 zł.

Konkurs przeprowadziła komisja w składzie: Adam Godyń, Dorota Strojnowska, Anna Łukasik, Janina Walkowicz, Łukasz Skalny i Dawid Wróbel.

Fot. Marian Lewicki