Alfreny, Rufina, Wincentego

Medale dla zasłużonych

28 Maj 2018

Z okazji przypadającego na 27 maja Dnia Samorządu Terytorialnego Burmistrz Wacław Gregorczyk

uhonorował medalem „Zasłużony dla Gminy Krzeszowice” samorządowców i autorów publikacji poświęconych historii naszej gminy. Medal otrzymała także, z okazji jubileuszu 70-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej w Krzeszowicach, jej wieloletnia Dyrektor Anna Cygal.
Podczas sesji Rady Miejskiej w dniu 24 maja medale odebrali:

Janina Oczkowska – Przewodnicząca Zarządu Osiedla Centrum

Bogdan Kurdziel – Radny Rady Miejskiej i sołtys Miękini

Kazimierz Stryczek - Radny Rady Miejskiej i sołtys Ostrężnicy.

Druga część uroczystości odbyła się w niedzielę 27 maja podczas Majówki Hrabiny Zofii, gdzie medale otrzymali: Anna Łukasik, Dorota Strojnowska, Stanisław Klich i Bronisław Rzepecki.

- Nasze medale honorowe służą wyróżnieniu osób, które swoją działalnością społeczną przyczyniają się do rozwoju i promocji gminy. W tym roku,  w  100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, szczególnie ważne jest podkreślenie roli autorów - popularyzatorów wydarzeń, które kształtowały naszą tożsamość lokalną. – mówi Wacław Gregorczyk.
Medal ma na awersie herb Gminy Krzeszowice i napis w otoku „Zasłużony dla Gminy Krzeszowice ", na rewersie imię i nazwisko oraz rok przyznania.

Fot. Marian Lewicki