Kamila, Karoliny, Roberta

Plan zagospodarowania przestrzennego dla Krzeszowic przyjęty

27 Listopad 2017

Podczas sesji nadzwyczajnej w dniu 23 listopada 2017 r. Rada Miejska uchwaliła plan zagospodarowania  przestrzennego dla miasta Krzeszowice.

To kolejny ważny element, który wpłynie pozytywnie na rozwój miasta. To także szansa na własne mieszkanie dla setek mieszkańców, którzy od kilkunastu lat czekają na budowę domu oraz rozwój budownictwa wielorodzinnego. W nowym planie przybywa prawie 500 ha terenów pod budownictwo jednorodzinne, około `60 ha pod budownictwo wielorodzinne, ponad 200 ha pod działalność gospodarczą. Przyjęte w planie rozwiązania rozpoczynają porządkowanie i usprawnianie komunikacji w obrębie miasta.
- Składam serdeczne podziękowanie za wykonaną z ogromnym zaangażowaniem pracę nad planami Komisji Doraźnej  do spraw planów zagospodarowania przestrzennego z Przewodniczącym L. Słotą na czele, Przewodniczącemu Rady Miejskiej A. Godyniowi oraz pozostałym Radnym. Słowa podziękowania należą się również Naczelnikowi M. Zielińskiemu wraz z pracownikami wydziału merytorycznego oraz mojemu zastępcy W. Kulczyckiemu. Razem pokazaliśmy, że warto rzetelnie i skutecznie pracować dla naszych Mieszkańców, którzy z niecierpliwością od wielu lat oczekiwali na przyjęcie planów. Przyjęty plan to kolejny krok pod przyszły przyśpieszony rozwój  Krzeszowic. To także szansa na wzrost dochodów budżetu gminy w kolejnych latach dzięki wzrostowi wartości działek komunalnych oraz potencjału inwestycyjnego gminy. Pozwoli to także sfinansować długo oczekiwane  przez mieszkańców inwestycje. Raz jeszcze wszystkim tym, którzy przyczynili się do przyjęcia planów, serdecznie dziękuję – mówił na zakończenie sesji burmistrz Wacław Gregorczyk.