Marii, Napoleona, Stelli
Ostrzeżenie meteorologiczne - upał

Pani Maria Kasperlik z Tenczynka świętowała setne urodziny

30 Lipiec 2024

29 lipca 2024 roku życzenia Jubilatce złożyli: Wacław Gregorczyk- burmistrz Gminy Krzeszowice, Marzena Zakrzewska-Szpak - kierownik USC oraz Katarzyna Kowal – sołtyska Tenczynka.

Pani Maria całe swoje życie związana jest z Tenczynkiem. W młodości, mobilizowana przez mamę, nauczyła się fachu krawcowej i jako młoda panienka pracowała w Krakowie. Po ślubie przez 30 lat pracowała jako rejestratorka w przychodni w Tenczynku.

Jej największym marzeniem było zdać maturę, co zrobiła w wieku 40 lat, a w przygotowaniu do egzaminu z matematyki pomagał jej syn Artur. Jubilatka ma dwoje wnucząt.
Rodzina i sąsiedzi najbardziej lubią Panią Marię za uśmiech, serdeczność i życzliwość. Jej recepta na długowieczność: jeśli otrzymałeś w darze zdrowie, to  dbaj o nie przez całe życie.

Czcigodnej Jubilatce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych lat w zdrowiu i pomyślności!

Zdjęcia: K. Ropka