przejdź do treści
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Cecylii, Jonatana, Marka
Ostrzeżenie meteorologiczne - oblodzenie
przejdź do stopki

Gmina Krzeszowice stawia na Czyste Powietrze - spotkanie z Bankiem Światowym i WFOŚiGW w Krakowie

30 Lipiec 2024
kategoria:
Aktualności

22 lipca 2024 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Krzeszowicach odbyło się spotkanie robocze z przedstawicielami Banku Światowego oraz WFOŚiGW w Krakowie, dotyczące Programu Priorytetowego Czyste Powietrze.

Wizyta miała związek z funkcją operatora, jaką gmina pełniła w ramach pilotażu.

 



W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Gminy Krzeszowice: zastępca burmistrza Szymon Strzelichowski, ekodoradcy – Karolina Götz i Katarzyna Klocek, kierownik sekcji świadczeń rodzinnych GOPS Renata Grabowska, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej Katarzyna Soska – Więcek, kierownik Referatu Ochrony Środowiska Agnieszka Tekieli oraz czterech przedstawicieli Banku Światowego, a także kierownik Zespołu Klienta Indywidualnego WFOŚiGW w Krakowie Piotr Janowski.

Celem spotkania było uzyskanie wglądu w problemy i wyzwania, z jakimi gmina musi się zmierzyć w trakcie realizacji programu Czyste Powietrze. W związku z tym poruszono kwestie:
- problematycznych elementów wsparcia
- nadużyć w programie
- zachęty beneficjentów do udziału w programie
- obszarów, w których najczęściej konieczne jest wsparcie
- zmian, mających na celu poprawę programu
- społeczne, m.in. postrzeganie programu przez mieszkańców
- środowiskowe, związane w szczególności z zarządzaniem odpadami, generowanymi w związku z termomodernizacjami wspieranymi przez program.

 


Spotkanie zakończyło się dyskusją na temat kolejnych kroków w realizacji projektu Czyste Powietrze. Uczestnicy wyrazili chęć dalszej współpracy i wsparcia dla projektu, który może stać się wzorem dla innych gmin w Polsce w walce o czyste powietrze.

Dzięki zaangażowaniu i współpracy wszystkich stron, Gmina Krzeszowice ma szansę na znaczną poprawę jakości powietrza, co przyniesie korzyści zarówno mieszkańcom, jak i środowisku naturalnemu.

 

Zdjęcia: UMK, WFOŚiGW