Aureli, Malwiny, Zygfryda

Dwa projekty z dofinansowaniem z Funduszy Europejskich dla Małopolski 2021-2027

27 Czerwiec 2024

Gmina Krzeszowice otrzymała dotację z funduszy unijnych dla dwóch projektów z zakresu ochrony środowiska.

1.„Wsparcie straży miejskiej w Krzeszowicach w ochronie środowiska, w tym ochronie powietrza.” Projekt został wybrany do dofinansowania w maksymalnej kwocie 600 000,00 zł. Całkowita wartość projektu to 705 882,35 zł.

Celem projektu jest wsparcie realizacji działań będących w zakresie zadań powołanej straży miejskiej. Zakres wsparcia będzie skierowany na wzmocnienie potencjału w/w straży w ramach prowadzonych działań z przestrzegania przepisów ochrony środowiska z priorytetowym potraktowaniem przepisów ochrony powietrza. Działalność straży miejskiej jest realizacją zapisów Programu ochrony powietrza.

2.„Wdrożenie Programu ochrony powietrza w Gminie Krzeszowice”. Projekt został wybrany do dofinansowania w maksymalnej kwocie 500 000,00 zł. Całkowita wartość projektu to
588 235,29 zł.

Celem projektu jest realizacja założeń Programu Ochrony Powietrza dla Województwa Małopolskiego poprzez utworzenie punktu obsługi mieszkańców oraz poprzez kontynuację zatrudnienia Ekodoradcy. Podjęte działania wpłyną na ograniczenie zanieczyszczeń powietrza i tym samym na poprawę jego jakości. Realizacja zadań projektu stanowi jednocześnie realizację działań naprawczych wskazanych w Programie ochrony powietrza dla województwa małopolskiego. Projekt pozwoli również na realizację polityki energetyczno - klimatycznej.