Dominiki, Jaropełka, Łucji
Ostrzeżenie meteorologiczne - upał

Piknik Strażacki

27 Czerwiec 2024

23 czerwca 2024 roku, już po raz dziewiąty, na krzeszowickim Rynku odbył się Piknik Strażacki.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Łukasz Smółka - wicemarszałek Województwa Małopolskiego i Elżbieta Burtan - starosta krakowska. Organizatorzy: burmistrz Gminy Krzeszowice Wacław Gregorczyk i Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Krzeszowicach.
Strażacy ochotnicy przygotowali dla uczestników różne atrakcje, zabawy i konkursy. Na scenie pojawiły się dzieci z przedszkoli samorządowych z Krzeszowic i Tenczynka oraz ze Szkoły Podstawowej w Nowej Górze. Swoją obecnością zaszczycili nas: strażacy z OSP Goszcza – Grupa Poszukiwawczo Ratownicza, strażacy z OSP Imielin, którzy przyjechali z łodzią ratowniczą oraz strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, udostępniający laboratorium mobilne SRMed. Jak co roku można było skosztować znakomitej grochówki strażackiej, którą przygotowali  druhowie  z Nawojowej Góry. Maltańska Służba Medyczna zorganizowała akcję poboru krwi.

Podczas pikniku uhonorowani zostali najbardziej zasłużeni dla pożarnictwa. Przeprowadzona została także zbiórka na leczenie chorego Allana Kurasia. Zebrano środki finansowe w wysokości 4 192,93 zł.
Całość imprezy uświetniła defilada samochodów pożarniczych, którą poprowadzili najmłodsi strażacy na swoich automobilach.
Serdecznie podziękowania składamy wszystkim strażakom z jednostek OSP gminy Krzeszowice za ogromne zaangażowanie w przygotowaniu i organizacji IX Pikniku Strażackiego.

Tekst: Barbara Kurdziel