Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Zakończyła się budowa boiska w Ostrężnicy

10 Czerwiec 2022

W Ostrężnicy, w sąsiedztwie remizy OSP, powstało ogólnodostępne boisko do piłki nożnej o nawierzchni sztucznej trawiastej o wym. 44,00 x24,00 m.

Otwarcie obiektu i pierwszy mecz (pomiędzy uczniami i rodzicami) miały miejsce 6 czerwca.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali wicemarszałek Łukasz Smółka, burmistrz Wacław Gregorczyk, przewodniczący rady i sołtys Ostrężnicy Kazimierz Stryczek, sołtys Łan Anna Brzózka  oraz delegacja uczniów Szkoły Podstawowej w Ostrężnicy. Uroczystość prowadziła dyrektor Małgorzata Cyran.

Wykonawcą prac była firma TOP SPORT Jan Pietraszko z Bielska-Białej.
Zakres obejmował: budowę boiska, wykonanie drenażu i piłkochwytów o wys. 4 i 6 m wraz z furtką i bramą oraz dojścia z kostki brukowej. Zostało także zamontowane wyposażenie boiska i stojak na rowery oraz posadzone rośliny ozdobne.
Wartość prac wyniosła 500 970,02 zł brutto.

Inwestycja realizowana przez Gminę Krzeszowice przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach projektu "Małopolska Infrastruktura Rekreacyjno-Sportowa- MIRS" w wysokości 124 660,00 zł.