Kamila, Karoliny, Roberta

Zagospodarowanie centrum miejscowości Zalas

06 Październik 2017

Staraniem Burmistrza Gminy Krzeszowice w miejscowości Zalas niebawem powstanie wielofunkcyjny obiekt rekreacyjny.

Stanie się to za sprawą pozyskanej dotacji w kwocie 485 968,00 zł, w ramach osi LEADER z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Planowany koszt całość zadania to 763 741,65 zł.
Skutkiem złożonego przez Referat Planowania Strategicznego i Promocji wniosku aplikacyjnego w ramach Poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020, w dniu 5 października 2017 r. Burmistrz Gminy podpisał umowę o dofinansowanie realizacji tego zadania.
Boisko wielofunkcyjne, które pozwalać uprawiać kilka dyscyplin sportowych jednocześnie ma szansę stać się jednym z najbardziej atrakcyjnych obiektów tego typu na terenie Gminy.

Zaplanowano tu budowę dwóch boisk do piłki nożnej i do siatkówki z trybunami i piłkochwytami, po trzy stoły do gry w ping-ponga i stoły do gier różnych.

Ponadto powstaną nowe chodniki, ogrodzenie i elementy małej architektury.
Nowopowstały obiekt stanowić będzie miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu dla mieszkańców Gminy i turystów preferujących aktywność na świeżym powietrzu, poprzez grę w gry zespołowe, bądź indywidualnie na terenie obiektu.  Boiska z nową nawierzchnią zapewnią możliwość gry w piłkę nożną i siatkówkę, montaż stołów umożliwi grę w tenisa stołowego oraz gry różne.
Ze względu na lokalizację przy budynku szkoły, możliwe będzie również organizowanie różnego rodzaju imprez plenerowych typu „Dzień sportu” z udziałem dzieci i młodzieży szkolnej.
Obiekt będzie niekomercyjny i ogólnodostępny.
Realizację zadania zaplanowano w pierwszym półroczu 2018 r.

Agnieszka Drzewniak
Referat Planowania Strategicznego i Promocji