Aleksego, Bogdana, Martyny
Ostrzeżenie meteorologiczne - burze

Wycieczka członków MDP z Gminy Krzeszowice

22 Listopad 2022

19 listopada 2022 roku członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Gminy Krzeszowice: OSP Czerna, OSP Nowa Góra i OSP Ostrężnica

udali się na teren Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II w Balicach, celem zapoznania się z zadaniami Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej, a także Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej. Pobyt na lotnisku umożliwił druhom MDP poznanie ogólnych zasad bezpieczeństwa obowiązujących na lotnisku, a także obejrzenie bojowych samochodów pożarniczych oraz sprzętu i wyposażenia technicznego, którymi dysponują tamtejsze służby.

Odbyły się też spotkania z ratownikami, którzy podzielili się ze zwiedzającymi swoimi wspomnieniami z długoletniej służby na lotnisku. Wyjazd i zwiedzanie lotniska było możliwe dzięki przychylności Pana Radosława Włoszka – Prezesa Zarządu Kraków Airport. Wyrazy podziękowania kierowane są również do Pana Antoniego Pawlaka – właściciela Piekarni w Ostrężnicy za nieodpłatne przekazanie dla wycieczkowiczów znakomitych wypieków.

Tekst: Barbara Kurdziel
Zdjęcia: Rafał Jakubowski