Michaliny, Michała, Rafała

Wizyta studyjna z Pomorza

01 Lipiec 2021

29 czerwca w Urzędzie Miejskim w Krzeszowicach odbyła się wizyta studyjna przedstawicieli Urzędu Miasta Rumia.

Tematem były działania na rzecz ochrony powietrza. Wizyta obejmowała panel dyskusyjny na temat Programu Czyste Powietrze, dotacji celowej ze środków budżetu Gminy Krzeszowice na dofinansowanie wymiany źródła ciepła, Programu Stop Smog i Lokalnego Programu Osłonowego dla mieszkańców Gminy Krzeszowice, którzy ponoszą koszty grzewcze związane z trwałą zmianą systemu ogrzewania z paliw stałych na proekologiczne systemy grzewcze.

Pracownicy Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach przedstawili informacje na temat swoich działań w tym zakresie, a także omówili działania edukacyjne.
Mamy nadzieję, że spotkanie zostało pozytywnie odebrane przez naszych gości, poszerzyło wiedzę uczestników i będzie pomocne w życiu zawodowym.
Dodatkowo, w ramach wizyty odbyło się spotkanie w Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Poszanowania Energii AGH w Miękini, podczas którego zaprezentowano tereny inwestycyjne gminy i Strefę Aktywności Gospodarczej.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i było okazją do nawiązania nowych kontaktów i wymiany dobrych praktyk a także stanowiło sposobność do promocji naszej gminy. To dla nas wielkie wyróżnienie, że nasi goście w swoim programie ujęli wizytę w Krzeszowicach.

Ekodoradca Gminy Krzeszowice