Aleksego, Bogdana, Martyny
Ostrzeżenie meteorologiczne - upał, burze

Uruchomienie Punktu Informacyjno-doradczego dla obywateli Ukrainy

21 Czerwiec 2023

W poniedziałek 19 czerwca br. na ulicy Chłopickiego 4 w Krakowie, został uruchomiony Punkt Informacyjno-doradczy (PID) Wydziału Spraw Cudzoziemców, Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

W dni robocze w godz. 7:30-15:30, obywatele państw trzecich mogą uzyskać informację na temat legalizacji pobytu i pracy, a obywatele Ukrainy otrzymać pomoc i wsparcie w zakresie relokacji.

Ponadto wyjaśniam, że 19 czerwca br. był ostatnim dniem obecności tut. Wydziału na Dworcu Głównym PKP w Krakowie przy Peronie 4. W najbliższy poniedziałek punkt na dworcu będzie czynny w godz. 8:00-16:00.  W tym samym miejscu dalej będzie działał Punkt BlueDot (UNICEF), który pracuje codziennie w godz. 8:00 – 18:00. Pracownicy UNICEF posiadają informacje na temat noclegów krótkoterminowych dla obywateli Ukrainy oraz miejsc nadawania PESEL UKR, który jest niezbędny m.in. do relokacji przez WSC MUW w Krakowie.

Запуск Інформаційно-консультативного пункту для громадян України
B понеділок 19 червня ц. Chłopickiego 4 у Кракові розпочне роботу Інформаційно-консультативний пункт (PID) Відділу у справах іноземців Управління Малопольського воєводства у Кракові.

У робочі дні з 7:30-15:30 громадяни третіх країн зможуть отримати інформацію щодо легалізації перебування та роботи, а громадяни України отримають допомогу та підтримку у сфері релокації.

Крім того, пояснюю, що 19 черв. буде останнім днем присутності місцевого відділу на Головному залізничному вокзалі в Кракові на платформі 4. Наступного понеділка пункт на вокзалі працюватиме з 8:00-16:00. BlueDot Point (ЮНІСЕФ) продовжить працювати на тому ж місці, щодня з 8:00 - 18:00. Співробітники ЮНІСЕФ володіють інформацією щодо короткотермінового розміщення громадян України та місць видачі PESEL UKR, яка необхідна в тому числі для для переїзду WSC MUW у Кракові