Alfreny, Rufina, Wincentego

Umowa na budowę kanalizacji w Zalasiu i Sance

06 Kwiecień 2018

W czwartek 5 kwietnia w Krzeszowicach podpisana została umowa na budowę kanalizacji w części miejscowości Zalas i Sanka.

Spółkę Wodociągi i Kanalizacja Krzeszowice reprezentował prezes Henryk Skotniczny, wykonawcę - firmę EKOINSTAL, prezes Krzysztof Zawiła. W podpisaniu uczestniczyli: burmistrz Wacław Gregorczyk, radni Rady Miejskiej z Zalasu Leszek Słota i Henryk Woszczyna, kierownik budowy Kuba Stradomski a także główna księgowa WiK Elżbieta Surowiec. Realizacja inwestycji rozpocznie się w ciągu najbliższych tygodni i potrwa do maja 2020 roku. Koszt to blisko 10 mln zł, z czego 6,2 mln będzie pochodzić z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska pozostałą część sfinansuje Gmina Krzeszowice oraz Spółka WiK.
Zakres prac przewiduje budowę 21 kilometrów sieci kanalizacyjnej, do której podłączonych zostanie blisko 300 budynków, w których mieszka około 2,6 tys. osób. To kontynuacja wcześniejszych prac, które przyniosły wybudowanie sieci we Frywałdzie.
- Realizacja tej inwestycji to przykład bardzo dobrej współpracy pomiędzy Gminą Krzeszowice i Spółką Wodociągi i Kanalizacja. Będzie to kolejny element infrastruktury, który przyczyni się nie tylko do poprawy stanu środowiska i jakości życia mieszkańców, ale także do rozwoju południowej części gminy. – mówi burmistrz Wacław Gregorczyk.

Fot. M. Lewicki