Flawii, Justyna, Rajmunda

Strażacy z Ostrężnicy powitali nowy samochód

03 Październik 2023

22 września 2023 roku nowy samochód ratowniczo-gaśniczy typu VOLVO dotarł do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrężnicy.

Całkowity koszt pojazdu to 1 080 000,00 zł.
Zakup samochodu był możliwy dzięki dofinansowaniu z :
 - budżetu Gminy Krzeszowice w kwocie 300 000,00 zł,
-  Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 375 000,00 zł,
-  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w kwocie 100 000,00 zł,
-  Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w kwocie 75 000,00 zł,
-  budżetu Województwa Małopolskiego w kwocie 45 000,00 zł (Projekt współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego)
-  Powiatu Krakowskiego w kwocie 24 000,00 zł w ramach programu Bezpieczny Powiat Krakowski 2021-2023, działanie: Wspieranie służb ratunkowych.
Pozostałe środki finansowe na zakup samochodu pochodziły od sponsorów i jednostki OSP w Ostrężnicy.

W  uroczystości powitania samochodu uczestniczyli:  Andrzej Adamczyk – minister infrastruktury, Łukasz Smółka – wicemarszałek Województwa Małopolskiego,  Wacław Gregorczyk - burmistrz gminy Krzeszowice, Kazimierz Stryczek - przewodniczący Rady Miejskiej w Krzeszowicach,  Henryk Woszczyna  - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Krzeszowicach, Dariusz Kaczara – radny Rady Miejskiej w Krzeszowicach,  Andrzej Poniedziałek – dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Krakowie, Tomasz Nowak  – zastępca Dyrektora Zarządu Wykonawczego Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Małopolskiego, Mieczysław Odrzywołek – komendant Oddziału Gminnego ZOSP RP w Krzeszowicach, Barbara Kurdziel – zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji i Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach, Janina Walkowicz – inspektor Referatu Promocji i Współpracy Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach oraz jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Krzeszowice,  zaprzyjaźniona OSP z Lgoty, a także liczne grono mieszkańców Ostrężnicy i Łanów.
Życzymy, aby nowy samochód jak najlepiej służył podczas akcji ratowniczych i przyczyniał się do udzielania sprawnej pomocy potrzebującym.

Tekst: B. Kurdziel
Zdjęcia: P. Dudek, J. Walkowicz