Kamila, Karoliny, Roberta

Straty po silnym wietrze

30 Październik 2017

Silne wiatry, które w ostatnich dniach wystąpiły w Polsce, spowodowały także szkody na terenie naszej gminy.

W niedzielę 29 października oraz do południa w poniedziałek 30 października wiatr powalił ok. 20 drzew w 10 miejscowościach: Czerna, Krzeszowice, Nawojowa Góra, Paczółtowice, Sanka, Dubie, Żary, Tenczynek, Zalas, Filipowice. Zostały także uszkodzone 2 dachy domów mieszkalnych (Miękinia, Czerna) oraz dach na budynku gospodarczym w Krzeszowicach. W akcji bieżącego usuwania zagrożeń spowodowanych przez wichurę brały udział jednostki OSP: Czatkowice, Czerna, Krzeszowice, Miękinia, Nawojowa Góra, Paczółtowice, Sanka, Siedlec, Tenczynek, Zalas, Wola Filipowska i Żbik. Na szczęście w zdarzeniach tych nie ucierpieli mieszkańcy Gminy Krzeszowice.

Zespół ds. Bezpieczeństwa i Ochrony Przeciwpożarowej
UM w Krzeszowicach