Kamila, Karoliny, Roberta

Sesja Rady Miejskiej z udziałem wojewody Piotra Ćwika

29 Wrzesień 2017

Sesja Rady Miejskiej w czwartek 28 września rozpoczęła się kilkoma uroczystościami.

Gościem był wojewoda małopolski Piotr Ćwik, który wręczył funkcjonariuszom Straży Miejskiej odznaczenia przyznane przez Prezydenta RP.

Starszy inspektor Witold Hrabia został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej, natomiast inspektor Robert Kadłuczka otrzymał Medal Srebrny za Długoletnią Służbę. Odznaczenia te związane są z przypadającym w roku 2017 jubileuszem 25-lecia działalności Straży Miejskiej.

Kolejnym miłym akcentem było wręczenie uczniom Stypendium Burmistrza Gminy Krzeszowice za wybitne osiągnięcia naukowe w roku szkolnym 2016/2017.

Stypendium I stopnia otrzymali: Wojciech Bilski, Jakub Izdebski i Maksymilian Mucha. Stypendium II stopnia otrzymali: Wiktor Kasprzyk, Gabriela Szczuka, Oliwier Urbanik, Konrad Tekieli, Alicja Wieczorek, Zuzanna Magiera, Julianna Dąbrowa, Nina Perio, Kacper Szczuka, Kornelia Krzanik, Zofia Muszyńska, Dominika Ferfecka, Milena Mirek, Szymon Głowacz i Igor Głowacz.  Stypendystom towarzyszyli rodzice i dyrektorzy szkół.

Burmistrz Wacław Gregorczyk i przewodniczący Adam Godyń uhonorowali także, jak co roku, wyróżniających się sołtysów.

Okolicznościowe dyplomy i upominki trafiły do Alicji Gaj z Tenczynka i Kazimierza Przybylskiego z Żar.

Wojewoda pogratulował wszystkim nagrodzonym i odznaczonym a także samorządowi naszej gminy dbałości o nagradzanie osób aktywnych i osiągających sukcesy  oraz sołtysów, którzy na co dzień mają największy kontakt z mieszkańcami a także odpowiedział na kilka pytań i wniosków ze strony radnych. Dotyczyły one m.in. sprawy pozostawienia  w krzeszowickim Pogotowiu Ratunkowym specjalistycznego zespołu  ratownictwa medycznego, nakładów rządu na reformę oświaty i kwestii związanych ze zwrotem majątku spadkobiercom przedwojennych właścicieli ziemskich.

Fot.: M. Lewicki

Kategoria: Powiązane pliki [1]