Damiana, Mirabeli, Wincentego

Rozpoczęcie roku szkolnego oraz otwarcie boiska Orlik w Nowej Górze

05 Wrzesień 2024

2 września w Szkole Podstawowej w Nowej Górze, podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego, oficjalnie otwarto nowe boisko wielofunkcyjne.

W wydarzeniu wzięli udział posłowie na sejm Dorota Marek oraz Andrzej Adamczyk i marszałek Łukasz Smółka.
Uroczystość prowadziła dyrektor szkoły Mariola Woźniak.

Szczególnym akcentem było uhonorowanie Alexa Kani przez marszałka Łukasza Smółkę, Srebrną Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyżem Małopolski. Jest to wyraz uznania dla chłopca, który po usłyszeniu alarmu czujnika tlenku węgla, bez wahania zadzwonił pod numer alarmowy 112 oraz ewakuował domowników.

Do gratulacji dołączyli się burmistrz Wacław Gregorczyk i przewodniczący rady Leszek Kramarz.

- To kolejny obiekt oddany do użytku mieszkańcom w ramach programu rozbudowy infrastruktury sportowej przy gminnych placówkach oświatowych. Nowoczesne boiska zachęcają młodzież do uprawiania sportu, a dorosłym stwarzają możliwość rekreacji i aktywnego odpoczynku. Na przestrzeni kilku ostatnich lat wartość naszych inwestycji w tym obszarze wyniosła ponad 10 mln złotych, dzięki czemu powstało kilkanaście boisk z bezpieczną nawierzchnią  - mówi burmistrz Wacław Gregorczyk.

W części związanej z otwarciem boiska ślubowanie sportowe złożyli przedstawiciele uczniów i grona pedagogicznego, było symboliczne przecięcie wstęgi i pokaz sportowy w wykonaniu młodzieży.

Szkoła do nowego roku szkolnego przystępuje nie tylko z nowym obiektem sportowym, ale także z nową salą, przystosowaną dla oddziału przedszkolnego oraz pracownią komputerową, ufundowaną przez sponsorów.

Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Nowej Górze została dofinansowana w kwocie 568 000,00 zł ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki oraz w kwocie 182 570,00 zł ze środków Województwa Małopolskiego, w ramach projektu ”Małopolska infrastruktura rekreacyjno – sportowa MIRS”. Całkowita wartość zadania  - 1 621 690,60 zł.

Tekst: J. Walkowicz
Zdjęcia: K. Ropka, UMWM