Aleksego, Bogdana, Martyny
Ostrzeżenie meteorologiczne - upał, burze

Powstaje Młodzieżowa Rada Powiatu Krakowskiego

15 Czerwiec 2023

Młodzieżowa Rada funkcjonuje jako organ kolegialny, ma charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny dla organów Samorządu Powiatu Krakowskiego.

Opiniuje projekty uchwał dotyczące młodzieży, podejmuje działania na rzecz młodzieży, w szczególności w zakresie edukacji obywatelskiej oraz bierze udział w opracowaniu działań strategicznych powiatu na rzecz młodzieży oraz monitoruje ich realizację.
W wyborach mogą wziąć udział uczący się mieszkańcy powiatu krakowskiego, którzy nie mają ukończonych 18 lat i najpóźniej w dniu 29 września 2023 r. ukończą 15 lat,
Wybory zostaną przeprowadzone w dniach od 15 czerwca do 9 października 2023 r., wyłącznie elektronicznie za pośrednictwem specjalnej platformy uruchomionej pod adresem: www.powiatkrakowski.mlodziezowa-rada.org, gdzie znajdują się wszelkie niezbędne informacje.
Zgłaszanie kandydatur możliwe będzie w okresie od dnia 15 czerwca do dnia 14 lipca 2023 r. W tym celu należy założyć konto na platformie (adres powyżej) i postępować zgodnie
z instrukcją.