Alfreny, Rufina, Wincentego

Podsumowanie realizacji gminnego programu dotacji do wymiany urządzeń grzewczych w 2017 r.

29 Grudzień 2017

Szanowni Państwo,
zakończyła się realizacja gminnego programu wymiany urządzeń grzewczych, finansowanego ze środków budżetu Gminy.

Program ten cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców. W tym roku na jego realizację wydatkowano z  budżetu Gminy Krzeszowice 184 481,89 zł. W ramach tych środków dofinansowano wymianę 47 niskosprawnych urządzeń grzewczych opalanych paliwami stałymi na nowe urządzenia – w tym 24 kotły gazowe, oraz 23 kotły węglowe lub na biomasę. Wysokość dotacji wynosiła 50 % ceny brutto urządzenia, ale nie więcej niż 4 tys. zł.

W przyszłym roku Gmina Krzeszowice będzie ubiegać się o pozyskanie dofinansowania na wymianę kotłów, ze środków WFOŚiGW z programu PONE.

O ewentualnym naborze deklaracji/wniosków będziemy Państwa informować za pośrednictwem strony internetowej oraz tablic ogłoszeniowych.
Ponadto, w dniu 27 grudnia 2017 r. Gmina Krzeszowice zawarła umowę na dofinansowanie wymiany kotłów grzewczych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego - poddziałania 4.4.2 i 4.4.3 Obniżenie poziomu niskiej emisji. Tym samym rozpoczęła się realizacja programu wymiany co najmniej 151 starych, niskosprawnych urządzeń grzewczych na nowe opalane gazem, węglem lub biomasą. Lista uczestników zakwalifikowanych do tego programu jest już zamknięta.

Wacław Gregorczyk
Burmistrz Gminy Krzeszowice