Kamila, Karoliny, Roberta

Pilotażowy projekt wymiany kotłów w Gminie Krzeszowice

25 Sierpień 2017

Burmistrz Gminy Krzeszowice informuje, iż z dniem 5 września 2017 r. rozpocznie się nabór wniosków

o dofinansowanie ze środków budżetu gminy Krzeszowice do pilotażowego projektu na wymianę źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych położonych na terenie gminy, planowanych do realizacji w 2017 r. w celu ograniczenia zanieczyszczeń powietrza. To krok w kierunku likwidowania palenisk i trwałego ich zastępowania przez nowe źródła ogrzewania w postaci ogrzewania gazowego, kotłów węglowych lub na biomasę nowej generacji.

Dotacja może być udzielona w wysokości 50 % ceny brutto kotła, ale nie więcej niż 4 000 zł na jedno urządzenie grzewcze.

Dotacją nie będą objęte urządzenia grzewcze, które zostały zakupione przed dniem zawarcia umowy dotacyjnej z Gminą Krzeszowice.

Wypełnione wnioski wraz z wymaganymi załącznikami należy składać w Urzędzie Miejskim w Krzeszowicach – ul. Grunwaldzka 4, na Dzienniku Podawczym (parter), w poniedziałki od godz. 7.30 do 17.00, od wtorku do piątku w godz. 7.30 do 15.30.
Formularze wniosków dostępne są w Urzędzie Miejskim w Krzeszowicach na Dzienniku Podawczym  oraz  w załączniku pod niniejszym artykułem. Ponadto informujemy, że wnioski będą rozpatrywane zgodnie z kolejnością ich składania , aż do osiągnięcia limitu wyczerpania 50 miejsc. Bliższe informacje uzyskać można bezpośrednio w Urzędzie Miejskim w Krzeszowicach Pl. F. Kulczyckiego 1 segment B II p. pokój nr 2 lub pod numerem tel. 12 252 08 05.
Zasady udzielania osobom fizycznym dotacji celowej ze środków budżetu na wymianę źródła ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych określone zostały w uchwale Nr XXXIV/419/2017 Rady Miejskiej w Krzeszowicach z dnia 27 lipca 2017.
Przystąpienie do realizacji gminnego programu wymiany źródeł ciepła ma na celu ograniczenie emisji zanieczyszczeń na terenie naszej Gminy, w szczególności pochodzących z pieców kaflowych i niskowydajnych, nieekologicznych kotłów węglowych.

Kategoria: Powiązane pliki [2]
format Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Data publikacji Pobierz Zobacz