Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Ostatnie zebranie strażackie odbyło się 27 marca w Siedlcu

28 Marzec 2022

Walnym zebraniem sprawozdawczym w Ochotniczej Straży Pożarnej w Siedlcu

zakończyły się podsumowania zeszłego roku w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Krzeszowice.

Strażacy przedstawili sprawozdanie za rok 2021 oraz plany na doposażenie jednostki w niezbędny sprzęt i umundurowanie. Druhowie jednogłośnie udzielili absolutorium dla Zarządu za rok ubiegły.

Mieli również okazję, aby pochwalić się nowym nabytkiem, jakim jest przyczepa do transportu sprzętu pożarniczego. Jej zakup był współfinansowany ze środków własnych jednostki i Fundacji Orlen.
Podczas zebrania burmistrz gminy Krzeszowice Wacław Gregorczyk podziękował wszystkim druhom za odwagę, wysiłek i zaangażowanie, a także różne formy wspierania uchodźców.

W dowód uznania i wdzięczności, wspólnie z Komendantem Oddziału Gminnego ZOSP RP w Krzeszowicach Mieczysławem Odrzywołkiem, wręczyli trzem druhnomm i czterem druhom medale okolicznościowe z okazji 100-lecia Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

Tekst: Barbara Kurdziel
Zdjęcia: OSP Siedlec