Aleksego, Bogdana, Martyny
Ostrzeżenie meteorologiczne - upał, burze

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - eliminacje gminne

02 Marzec 2023

2 marca 2023 roku w budynku Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. K. Wyki w Krzeszowicach

odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

W turnieju wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z Czernej, Filipowic, Krzeszowic, Miękini, Nowej Góry, Ostrężnicy, Zalasu i Woli Filipowskiej oraz uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych i Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Krzeszowicach.

Konkurs ma na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej i organizacji ochrony przeciwpożarowej. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą  z zakresu: historii ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa medycznego i organizacji szeroko pojętego ratownictwa.

W wyniku etapu na szczeblu gminnym wyłoniono następujących zwycięzców:

Grupa I – szkoły podstawowe, klasy I-IV:

- I miejsce – Wiktoria Kot ze Szkoły Podstawowej w Miękini
- II miejsce – Julia Serwin ze Szkoły Podstawowej w Miękini
- III miejsce – Lena Foryś ze Szkoły Podstawowej w Nowej Górze

Grupa II – szkoły podstawowe, klasy V-VIII:

- I miejsce – Martyna Wartalska ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Krzeszowicach
- II miejsce – Kacper Klocek ze Szkoły Podstawowej w Nowej Górze
- III miejsce – Anna Rozmus ze Szkoły Podstawowej w Miękini

Grupa III – szkoły ponadpodstawowe:
- I miejsce – Karolina Kramarz z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krzeszowicach
- II miejsce – Natalia Liburska z Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach
- III miejsce – Patrycja Lasoń z Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach

Najlepsi otrzymali nagrody w postaci akcesoriów komputerowych, gadżetów oraz pamiątkowych dyplomów, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia. Nagrody dla zwycięzców ufundowali: burmistrz Gminy Krzeszowice Wacław Gregorczyk, z-ca dyrektora Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie Tomasz Nowak i wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka.
Serdeczne podziękowania kierujemy do dyrektora Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzeszowicach  Klaudii Węgrzyn za udostępnienie pomieszczeń do zorganizowania konkursu. Nowa biblioteka zrobiła na uczestnikach konkursu ogromne wrażenie, zwłaszcza sala kinowa, w której podczas przerwy mogli obejrzeć seans filmowy.