Eustachego, Mariki, Mirelli
Ostrzeżenie meteorologiczne - upał, burze

Odbierz Kopertę Życia

01 Luty 2018

Gmina Krzeszowice z inicjatywy Miejskiej Rady Seniorów w grudniu ubiegłego roku przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji Koperta Życia.

- To akcja społeczna skierowana do osób starszych, samotnych i chorych zamieszkujących Gminę Krzeszowice i polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji o stanie zdrowia. Ma ona na celu ułatwienie niesienia pomocy w stanach zagrożenia życia i zdrowia przez różnego rodzaju służby: medyczne i inne. - mówi inicjatorka akcji Jadwiga Adam - Sekretarz Miejskiej Rady Seniorów w Krzeszowicach.

Wypełnioną i podpisaną przez lekarza kartę informacyjną stanowiącą część kompletu wkładamy do plastikowej koperty.

Kopertę należy umieścić w lodówce, czyli miejscu, które jest prawie w każdym domu i zarazem jest łatwo dostępne, a na lodówkę i wewnętrzną stronę drzwi wejściowych do domu, przyczepić załączone naklejki z napisem „Tu jest koperta życia". Ratownicy, którzy przyjdą do domu w razie nagłej interwencji, będą mogli szybko zlokalizować dokument i znaleźć w nim dane na temat pacjenta. Zebrane w jednym miejscu podstawowe informacje będą bardzo pomocne dla służb medycznych, szczególnie w pierwszych minutach akcji, kiedy nie ma czasu lub możliwości przeprowadzenia wywiadu. Gmina Krzeszowice na początek zakupiła 500 gotowych do dystrybucji kompletów. Na grudniowej sesji Miejskiej Rady Seniorów w Krzeszowicach Przewodnicząca Marta Sobczyk rozdała Koperty Życia obecnym radnym. Koperty można odbierać w Sekretariacie Urzędu Miejskiego przy ul. Grunwaldzkiej 4 w Krzeszowicach lub na Placu Kulczyckiego 1, segment B, II.p pokój 2 a także za pośrednictwem Sołtysów.