Alfreny, Rufina, Wincentego

Nowy samochód strażacki dotarł do Woli Filipowskiej

21 Grudzień 2017

Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Filipowskiej wzbogaciła się o nowy  samochód ratowniczo-gaśniczy typu Renault D16 z napędem 4x4,

który  przeznaczony jest  do  ratownictwa technicznego.

- To duży krok w kierunku unowocześnienia oraz podniesienia gotowości bojowej tej jednostki – mówi  Burmistrz Gminy KrzeszowiceWacław Gregorczyk,  podkreślając również, że w grudniu ubiegłego roku jednostka ta  weszła w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.  Czyniąc starania o  zakup tego pojazdu, Gmina Krzeszowice uzyskała dofinansowanie ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej- Funduszu Sprawiedliwości w kwocie 775 000,00 zł.

Długo oczekiwany przez strażaków pojazd pojawił się  w dniu 19 grudnia 2017 roku przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Filipowskiej.

Uroczyście pilotowany przez wozy strażackie z 13 jednostek OSP z gminy Krzeszowice wjechał na plac alarmowy. Techniczną stronę pojazdu, czyli zabudowę,  przygotowała „Firma Szczęśniak”  z Bielska-Białej.

- Taki samochód, to ukoronowanie moich wieloletnich starań i  marzeń  - mówi Mieczysław Odrzywołek – Komendant Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Krzeszowicach a zarazem Naczelnik OSP w Woli Filipowskiej.  Nie dziwi  zatem fakt, że  druhowie tej jednostki  postanowili, iż nowo pozyskany samochód będzie nosił imię  „Mieciu”.
Szczególne wyrazy podziękowania należą się również  Andrzejowi Adamczykowi – Ministrowi Infrastruktury   i Budownictwa oraz Łukaszowi Smółce – Prezesowi ZOG ZOSP RP w Krzeszowicach, którzy wspierali inicjatywę zakupu samochodu.
- Doposażenie jednostek OSP w niezbędny sprzęt ratowniczo-gaśniczy jest jednym z kluczowych zadań w zakresie podniesienia bezpieczeństwa w gminie - mówi Barbara Kurdziel – Główny Specjalista w Zespole ds. Bezpieczeństwa i Ochrony Przeciwpożarowej.

Znane od lat duże  zaangażowanie strażaków ochotników w działaniach ratowniczo-gaśniczych  nie tylko z Woli Filipowskiej, ale z całej gminy wspiera także Wojciech Pałka – Starosta Powiatu Krakowskiego, który podkreśla,  że bezpieczeństwo jest jednym z nadrzędnych celów w strukturach samorządu.
Cieszymy się i gratulujemy strażakom nowego nabytku.