Franciszka, Kazimiery, Ruty
Ostrzeżenie meteorologiczne - burze

Nowa sala koncertowa w Krzeszowicach coraz bliżej

12 Kwiecień 2022

8 kwietnia wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński i burmistrz Wacław Gregorczyk, w obecności ministra Andrzeja Adamczyka oraz dyrektora Jerzego Suruło,

podpisali porozumienie w sprawie budowy nowych obiektów dydaktycznych wraz z salą koncertową na potrzeby Państwowej Szkoły Muzycznej w Krzeszowicach.
W uroczystości w Warszawie wzięli także udział: wiceminister Wanda Zwinogrodzka, dyrektor Agnieszka Hejduk-Domańska, skarbnik Beata Banach i naczelnik Wydziału Gospodarowania Mieniem Komunalnym Maciej Zieliński.
Gmina Krzeszowice  przeznaczyła na ten cel swoją działkę przy ul. Ogrodowej oraz sfinansuje i opracuje projekt budowlany i wykonawczy dla inwestycji. Koszty budowy będą pokryte ze środków rządowych.
- To bardzo ważna dla rozwoju Krzeszowic inwestycja. Młodzi, uzdolnieni mieszkańcy, będą mieli możliwość kształcenia i rozwijania swoich umiejętności w nowoczesnym obiekcie. Nowa sala koncertowa z widownią na 300 osób pozwoli na poszerzenie oferty kulturalnej w gminie. Dla małych społeczności lokalnych, takich jak gmina Krzeszowice, Szkoła Muzyczna jest  bardzo ważnym ośrodkiem, integrującym środowiska artystyczne. Dlatego dziękuję przedstawicielom rządu RP: wicepremierowi prof. Piotrowi Glińskiemu i ministrowi Andrzejowi Adamczykowi za przychylność dla tego zadania – mówi burmistrz Wacław Gregorczyk.
- Szkoła wzbogaci się o nową część dydaktyczną. w której będą się mieścić dodatkowe sale lekcyjne: trzy klasy przeznaczone do realizacji przedmiotów zbiorowych, siedem - do przedmiotów indywidualnych i zespołów kameralnych, a także cztery ćwiczeniówki. W nowym budynku będzie także miejsce na bibliotekę z czytelnią oraz pomieszczenia gospodarczo-magazynowe, techniczne i socjalne. W ramach rozbudowy zaplanowano stworzenie miejsc parkingowych, niezbędnych do obsługi nowo powstałego budynku – podsumowuje dyrektor Jerzy Suruło.