Kamila, Karoliny, Roberta

Niedzielne popołudnie z Seniorami

02 Sierpień 2017

W ostatnią niedzielę lipca seniorzy z naszej Gminy mieli okazję do spotkania na krzeszowickim rynku.

Choć wysoka temperatura bardzo dawała się we znaki liczne grono seniorów przybyło, aby wspólnie spędzić czas. Wydarzeniu akompaniowała Kapela Dudek Lewicki, Lucyna Ordon-Klimczak, Grzegorz Klimczak oraz Stanisław Adamczyk. Każdy z gości mógł skonsultować swoją dietę i sprawdzić wagę z dietetykiem Arkadiuszem Kucharskim, a także wysłuchać ciekawego wykładu Marka Pilcha ze Stowarzyszenia Manko dotyczącego zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej. Prezentacja ćwiczeń z piłką prowadzona przez Fitness Club Alizka zachęcała seniorów do zajęć zorganizowanych.

Podczas spotkania odbyła się również debata pod hasłem „Plac przy ul. Ogrodowej jako miejsce przyjazne Seniorom”.

Wśród propozycji zagospodarowania tego miejsca znalazły się pomysły utworzenia tężni solankowej, ogródka zapachowego, miejsca do gier w ping-ponga, szachy, mini golfa i grillowania. Swój głos zabrała również młodzież proponując budowę basenu. Z pewnością część propozycji z tego spotkania zostanie uwzględniona mając na uwadze plan zagospodarowania przestrzennego Krzeszowic. Poznaliśmy także członków Miejskiej Rady Seniorów. W ramach jej prezentacji ofertę spędzenia wolnego czasu przedstawili członkowie Związku Emerytów i Rencistów, Klubu Seniora i Klubu Podróżnika. W tym dniu wydano 80  „Kopert Życia”, czyli kart informacji o zdrowiu, które schowane do lodówki w razie utraty przytomności dają jasną informację ratownikom o stanie zdrowia pacjenta. Seniorzy chętnie wyrabiali Kartę Seniora, która uprawnia do zniżek nie tylko w Krzeszowicach, ale na terenie całej Polski. Można ją wyrobić także w Urzędzie Miejskim w Krzeszowicach przy Placu Kulczyckiego 1, u asystenta do spraw społecznych, pani Karoliny Götz. Występy w ramach Sceny Talentów, na które zaproszeni byli wszyscy mieszkańcy Gminy, były uzupełnieniem Niedzieli dla Seniora.

K. Götz