Kamila, Karoliny, Roberta

Krzeszowice w projekcie "Małopolska Niania"

12 Lipiec 2017

10 lipca burmistrz Wacław Gregorczyk  podpisał umowę o wsparcie finansowe w ramach pilotażowego projektu „Małopolska Niania”.

W roku 2017 z budżetu Województwa Małopolskiego otrzymamy na ten cel 20 tys. złotych, 10 tys. dołoży gmina.
 - Pięć rodzin z terenu Gminy Krzeszowice, w których pracuje obydwoje rodziców, będzie mogło otrzymać dofinansowanie w wysokości 1 500 zł do zatrudnienia opiekunki dla dzieci. Uważam, że każda forma pomocy dla rodziców, którzy nie chcą lub nie mogą zrezygnować z pracy zawodowej na czas pierwszych trzech lat życia dziecka, jest ważna i potrzebna, dlatego zdecydowałem o przystąpieniu do tego projektu. – mówi Wacław Gregorczyk.

Fot. UMWM

Każda z rodzin, która weźmie udział w pilotażu, będzie mogła samodzielnie wskazać osobę, której powierzy opiekę na swoim dzieckiem. Projekt zakłada, że opiekunem lub opiekunką może zostać również członek rodziny, z takim jednak założeniem, że będzie to osoba bezrobotna, która nie przekroczyła 60 roku życia w przypadku kobiet i 65 – w przypadku mężczyzn.

Projekt jest realizowany z udziałem środków finansowych Województwa Małopolskiego.