przejdź do treści
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Elżbiety, Katarzyny, Klemensa
przejdź do stopki

Kolejne granty, kolejne dotacje rozdane - projekty grantobiorców zrealizowane

13 Grudzień 2021
kategoria:
Aktualności

Lokalna Grupa Działania „Nad Biała Przemszą” przekazała 140 277,63 zł.

 


Aktywizacja mieszkańców obszaru LGD „Nad Białą Przemszą” jest jednym z głównych działań stowarzyszenia. Dlatego też LGD informuje o zrealizowaniu projektu grantowego pt. „zachowanie dziedzictwa lokalnego - w tym wyposażenie mające na celu szerzenie lokalnej kultury i dziedzictwa lokalnego” w ramach Przedsięwzięcia 1.3.2: Promocja obszaru w oparciu o lokalne zasoby przyrodnicze, kulturowe i historyczne. Jeszcze niedawno miało miejsce uroczyste podpisanie umów o powierzenie grantu z przedstawicielami organizacji pozarządowych z obszaru działania LGD „Nad Białą Przemszą”, a już dziś organizacje te mogą pochwalić się rezultatami projektu, poprzez wydane  publikacje wraz z organizacją spotkań promocyjnych. Prezentowane projekty doprowadzą do pomnożenia zasobów kapitału dla całej wspólnoty mieszkańców obszaru oraz Polski, ponieważ kapitał ludzki, jako najważniejszy zasób kraju, a w szczególności naszej zbiorowości, to stan relacji międzyludzkich, więzi społecznych i sieci relacji społecznych. Ułatwia on wspólne działanie, a jego efektem są sukcesy jednostek, rozwój gospodarczy i rozbudowa społeczeństwa obywatelskiego, zwłaszcza wśród ludzi młodych. Ponadto ugruntuje znajomość zasobów kapitału społecznego wśród seniorów, dzieci i grupy osób pracujących zawodowo.

Celem projektu grantowego było stworzenie warunków do aktywizacji mieszkańców obszaru działania LGD „Nad Białą Przemszą” poprzez promocje obszaru w oparciu o lokalne zasoby przyrodnicze, kulturowe i historyczne.

W ramach projektu grantowego zrealizowano 4 zadania na łączną kwotę 140 277,63zł.
W wyniku pozyskania środków za pośrednictwem LGD „Nad Białą Przemszą” zrealizowano następujące zadania:
1. Fundacja Zakładów Górniczo-Hutniczych Bolesław – Opracowanie monografii i promocja reprezentacyjnej orkiestry dętej Zakładów Górniczo-Hutniczych "Bolesław" S.A. w Bukownie jako dziedzictwo lokalnego obszaru.
2. Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Nawojowej Góry – Wydanie monografii "125 lat OSP Nawojowa Góra"
3. Ochotnicza Straż Pożarna Bukowno Miasto – Promocja monografii jako element szerzenia lokalnej kultury i dziedzictwa lokalnego animowane przez OSP Bukowno Miasto na obszarze Miasta Bukowno
4. Stowarzyszenie Nasz Tenczynek – Album fotograficzny "Tenczynek na starej fotografii"

Serdecznie gratulujemy sposobu wykorzystania środków finansowych i potwierdzamy, że wykonane prace przyczyniają się do zachowania dziedzictwa lokalnego.