Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej III kadencji

04 Luty 2022

4 lutego 2022 r. w Sali Herbowej Urzędu Miejskiego odbyła się pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Krzeszowicach III kadencji.

W skład tego gremium, w wyniku przeprowadzonych wyborów, weszli następujący uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu gminy Krzeszowice:
Filip Gala - Szkoła Podstawowa nr 2 w Krzeszowicach
Maja Godyń - Szkoła Podstawowa w Czernej
Zuzanna Kosek - Szkoła Podstawowa w Filipowicach
Bartosz Gajkowski - Szkoła Podstawowa w Miękini
Grzegorz Sadowski - Szkoła Podstawowa w Nawojowej Górze
Oliwia Łuszcz - Szkoła Podstawowa w Sance
Wiktor Dudek - Szkoła Podstawowa w Nowej Górze
Mateusz Markowicz - Szkoła Podstawowa w Tenczynku
Stanisław Nowak - Zespół Placówek Oświatowych w Woli Filipowskiej
Zuzanna Setkowicz - Szkoła Podstawowa w Zalasiu
Magdalena Matysik - Liceum Ogólnokształcące w Krzeszowicach
Jakub Żak - Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Krzeszowicach

Obrady otworzyła Maja Mucha, przewodnicząca Młodzieżowej Rady poprzedniej kadencji. Na wstępie sesji przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Stryczek wraz z burmistrzem Gminy Krzeszowice Wacławem Gregorczykiem wręczyli radnym zaświadczenia o wyborze. W dalszej kolejności wszyscy radni złożyli uroczyste ślubowanie, następnie poprzez tajne głosowanie dokonali wyboru prezydium. Przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miejskiej została Oliwia Łuszcz, I wiceprzewodniczącym Jakub Żak, II wiceprzewodniczącą Maja Godyń, sekretarzem Zuzanna Setkowicz. Na zakończenie uczestnicy sesji złożyli gratulacje nowo wybranym radnym, życząc owocnej pracy na rzecz środowiska młodzieżowego w gminie Krzeszowice.

Tekst: J. Blecharz

Zdjęcia: K. Sikora