Alfreny, Rufina, Wincentego

GKS Świt Krzeszowice zdobył puchar burmistrza

04 Lipiec 2022

W meczu finałowym XXI Turnieju Piłki Nożnej Seniorów o Puchar Przechodni Burmistrza Gminy Krzeszowice, który odbył się 1 lipca w Tenczynku, zwyciężył zespół GKS „Świt”.

Mecz z LKS Tęcza zakończył się wynikiem 2:4 (0:3).
Bramki zdobyli:
- dla Świtu: Noworyta Adam (3) i Księżyc Krzysztof
- dla Tęczy: Czak Krzysztof i Rozmus Wojciech

Składy drużyn
Tęcza: Kapusta Marcin, Kuźnik Jacek, Kurdziel Filip, Zięba Michał, Rozmus Wojciech, Izdebski Grzegorz, Czak Krzysztof, Ślusarczyk Bartłomiej, Tataruch Paweł, Gwizdała Kacper, Chodacki Szymon, Maciejowski Dominik, Barłóg Piotr, Pałka Przemysław, Korbiel Jan, Mitka Krystian.

Świt: Czech Rafał, Zając Michał, Kocot Sebastian, Marszałek Jakub, Grochal Mateusz, Marszałek Mateusz, Noworyta Adam, Knapik Mateusz, Żbik Kacper, Księżyc Krzysztof, Mączyński Dominik, Gęca Mateusz, Kubacki Dawid, Jedynak Wojciech, Sosiński Adam.

Zespół Świtu otrzymał na własność dotychczasowy puchar przechodni – za trzy zwycięstwa w turniejach w  latach 2017, 2018 i 2021.

Kolejność miejsc w turnieju:
I miejsce i Puchar Burmistrza Gminy Krzeszowice – GKS Świt
II miejsce – LKS Tęcza
III miejsce: LKS Jutrzenka i LKS Wolanka
V miejsce: PKS Sankowia, LKS Górzanka i  LKS Victoria.
Puchary i dyplomy wręczył burmistrz Wacław Gregorczyk, wszystkie uczestniczące w turnieju drużyny otrzymały nagrody pieniężne na zakup sprzętu sportowego. Łączna pula nagród wyniosła 8 500,00 zł.

Tekst: Janina Walkowicz

Zdjęcia: Janina Walkowicz, LKS Tęcza, GKS Świt