Aleksego, Bogdana, Martyny
Ostrzeżenie meteorologiczne - upał, burze

Drugi marsz Szlakami Skarbów Gminy Krzeszowice

18 Lipiec 2023

W sobotę 15 lipca 2023 roku kolejny marsz Stowarzyszenia Wspólna Gmina Krzeszowice wystartował z Dubia do Żar.

45 uczestników marszu „Szlakami Skarbów Gminy Krzeszowice”, po rozgrzewce przy sołtysówce w Dubiu, ruszyło Doliną Pstrąga i Doliną Racławki w kierunku Żar. Trudne podejście pokonali wszyscy w rekreacyjnym tempie. Przewodnikiem po liczącej 4 km trasie był Wacław Gregorczyk, burmistrz Gminy Krzeszowice. Instruktażem nordic walking zajęła się Małgorzata Snopczyńska-Anouar z krzeszowickiej Harmonii Fitness. Zakończenie marszu było nietypowe. Na poczęstunek  wszyscy uczestnicy udali się pod namioty, gdzie odbywała się zabawa taneczna „Pod lipami”. Można było nie tylko dobrze zjeść, ale i potańczyć.

Dziękujemy za gościnność Panu sołtysowi Kazimierzowi Przybylskiemu i Kołu Gospodyń Wiejskich z Żar za przygotowanie dla nas miejsca przy stole i na parkiecie. Żal było wyjeżdżać z pięknych, słonecznych i rozbawionych Żar. Dziękujemy sponsorom, którzy finansowo wspierają nasz projekt wędrówek. Następny marsz planowany jest w sierpniu br.

Janusz Mitka, prezes Stowarzyszenia Wspólna Gmina Krzeszowice