Aleksego, Bogdana, Martyny
Ostrzeżenie meteorologiczne - burze

Dobra zabawa na Pikniku Strażackim

08 Maj 2018

W pierwszą niedzielę maja na krzeszowickim Rynku zorganizowano szósty  już z kolei Piknik Strażacki, podczas którego nie zabrakło dobrej zabawy i pokazów z udziałem strażaków.

Organizatorem był Wacław Gregorczyk -  Burmistrz Gminy Krzeszowice oraz  Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Krzeszowicach, natomiast  patronat nad uroczystością objął Starosta  Krakowski, który ufundował nagrody rzeczowe dla uczestników konkursów. Gmina ufundowała nagrody dla uczestników Pikniku oraz sfinansowała zakup artykułów spożywczych niezbędnych  do sporządzenia  tradycyjnej już grochówki.
Na teren Rynku zjechały wozy strażackie, te najstarsze i najnowsze. Każdy mógł się przekonać,  jak taki samochód wygląda od środka. Najmłodsi, ale i też dorośli mogli zobaczyć, jak to jest być strażakiem. Ratownicy pozwalali przymierzać swoje hełmy, włączyć syrenę alarmową, a także powalczyć z wężem w miasteczku strażackim.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się również ścianka wspinaczkowa, która przyjechała z OSP w Pcimu.  Blasku dodały występy  Kół  Gospodyń Wiejskich z Czernej oraz z Tenczynka  a także  dzieci z Przedszkola Samorządowego  w Tenczynku i Cheerleaderek z UKS Harmonia.

Nie obyło się bez pokazu  musztry Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z jednostek OSP,  którą prowadził Naczelnik OSP w Nowej Górze Paweł Mirek. Uczestnicy  mieli  również okazję skosztowania  znakomitej  grochówki strażackiej, którą przygotowują  od kilku lat strażacy-ochotnicy  z Nawojowej Góry.  Prawie 550 litrów grochówki rozeszło się błyskawicznie. Całość imprezy uświetnił występ orkiestry strażackiej, a także defilada  samochodów pożarniczych.

Nieodzownym punktem programu  było uhonorowanie najbardziej zaangażowanych i zasłużonych dla pożarnictwa.

Z rąk Burmistrza Gminy Krzeszowice – Wacława Gregorczyka, Starosty Krakowskiego – Wojciecha Pałki oraz Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Krzeszowicach – Łukasza Smółki wyróżnieni odebrali statuetki, a do osób tych należeli: Beata Banach – Skarbnik Gminy Krzeszowice, Wojciech Tumidalski z OSP w  Dębniku, Mariusz Banaszczyk z OSP w  Czatkowicach, Tomasz Nawara z OSP w Czernej, Kamil Kozioł z OSP w  Krzeszowicach, Tomasz Dębiec z OSP w  Miękini, Stefan Pałka z OSP w Nawojowej  Górze, Mateusz Szczurek z OSP w Nowej  Górze, Dominik Kurdziel z OSP w Ostrężnicy, Dorota Kromka – Glanowska z OSP w Paczółtowicach, Wojciech Dziuba z OSP w Rudnie, Piotr Gąsior z OSP w Sance, Marcin Szlachta z OSP w Siedlcu, Daniel Sobkowicz z OSP w Tenczynku, Maciej Pielech z OSP w Woli Filipowskiej, Krzysztof Zdebik z OSP w  Zalasiu i Wojciech Mikołajski z OSP Żbik.

Organizatorzy składają  serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom za wsparcie rzeczowe,

a w szczególności: Panu Wojciechowi Pałce  – Staroście  Krakowskiemu oraz Panu Kazimierzowi Sady  – Dyrektorowi Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP  w Krakowie.  Podziękowania zechcą przyjąć  także  wszyscy  strażacy – ochotnicy z  Gminy Krzeszowice, którzy pomogli  przygotować i zorganizować Piknik oraz wzięli czynny  udział w paradnej defiladzie przed uczestnikami.

Wyrazy uznania należą się również  prowadzącym Piknik - druhnie  Annie Małodobry Szlachta z OSP Siedlec i druhowi Mariuszowi Rozmusowi z OSP Miękinia za pomysłowość oraz wyjątkowe zaangażowanie, które pozwoliło stworzyć niepowtarzalną atmosferę. Zabawa była przednia a do tego dopisała pogoda.
B. Kurdziel

Fotoreportaż z Pikniku na stronie Magazynu Krzeszowickiego