Alfreny, Rufina, Wincentego

DZIECIAK NA MEDAL - ECHA PIKNIKU PRZY PRZEDSZKOLU W TENCZYNKU

01 Czerwiec 2018

W upalną sobotę 26 maja, w Dzień Matki rzesze dzieci i rodziców zawitały do Przedszkola Samorządowego w Tenczynku na Piknik Rodzinny.

Piknik zorganizowało przedszkole wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Przedszkola w Tenczynku „Tęcza Marzeń”. Piękne występy artystyczne dzieci, w śród których były piosenki dla mamy i taty, tańce i instrumentacje muzyczne zachwyciły zebranych. Dzieci uczciły Dzień Matki wręczając mamom samodzielnie wykonane upominki.

Piknik zaszczycili swą obecnością; Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak, Burmistrz Gminy Krzeszowice Wacław Gregorczyk, Burmistrz poprzednich kadencji Wiesław Jagiełło, Przewodniczący Komisji Edukacji Robert Chochół, Radni Gminy Krzeszowice, Komendant Gminny Mieczysław Odrzywołek oraz sołtys Alicja Gaj i Architekt przedszkola Magdalena Szafran oraz nowa dyr. Biblioteki w  Tenczynku Klaudia Węgrzyn. Dzieci poprzez udział w licznych Konkursach sportowych i plastyczno-artystycznych prowadzonych przez nauczycielki przedszkola, przy wsparciu pozostałych pracowników walczyły o medal DZIECIAKA NA MEDAL. Wspólne konkursy z rodzicami, jazda bryczką ze Stadniny Koni Huculskich w Nielepicach, bańki mydlane, baloniki i nauka chodzenia na szczudłach oraz drabina strażacka z PSP w Krakowie z konkursem skrzynek, wóz strażacki z OSP Tenczynek z pokazem pierwszej pomocy, Quady z Ochrony Jaguar, lody Melba no i oczywiście wata cukrowa to tylko niektóre atrakcje, które sprawiły wszystkim wiele radości. Choć upał wprawdzie dał się wszystkim we znaki, ale i tak powstały znakomite budowle z kartonów czy niezwykłe dzieła plastyczne, w tym prace konkursowe w ramach projektu „Przedszkolak mały to Patriota doskonały” .Wkoło widać było kolorowe, uśmiechnięte buzie dzieciaków malowane przez pracownice Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Maluchy z dumą prezentowały zdobyte, złote medale ściskając w dłoniach nagrody i słodkie upominki. Z medalami pojawiły się także na Majówce Hrabiny Zofii w Krzeszowicach. W tym dniu także rodzice i dzieci uhonorowali pamiątkowymi upominkami panie Danutę Nowak i Izabelę Wałek  z Biblioteki Publicznej w Tenczynku świętującej jubileusz 70-lecia Biblioteki.

Piknik, obok świetnej zabawy dla dzieciaków z rodzicami był wspaniałą okazją  do promocji przedszkola i wychowania przedszkolnego w środowisku lokalnym oraz do zapoznania się z przedszkolem nowych przedszkolaków.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim partnerom pikniku, w tym: Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej z Krzeszowic, Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Tenczynku, Ochronie Jaguar, Restauracji Zamkowa w Tenczynku, Firmie MELBA, Akademii Piłkarskiej MAM TALENT, Stadninie Koni Huculskich w Nielepicach, Bibliotece Publicznej w Tenczynku oraz Rodzicom Przedszkolaków z Tenczynka. Patroni Medialni to: Gwarek Małopolski i Przełom Ziemi Chrzanowskiej.
Piknik realizowany był przy wsparciu finansowym Gminy Krzeszowice w ramach projektów Stowarzyszenia Przyjaciół Przedszkola w Tenczynku „TĘCZA MARZEŃ”.

Marzena Kubin