Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Budowa układu komunikacyjnego na osiedlu Nowy Świat zakończona

10 Czerwiec 2022

W piątek 3 czerwca oficjalnie oddano do użytku ścieżkę rowerową, wykonaną w ramach budowy układu komunikacyjnego na osiedlu Nowy Świat.

W I etapie gmina Krzeszowice wykonała drogę przed kościołem Jana Pawła II z kostki betonowej o długości 164 mb z chodnikiem i utwardzonym poboczem drogi, umożliwiającym postój kilkudziesięciu samochodów.
W II etapie zostało wykonane przejście dla pieszych w poziomie torów, odwodnienie części osiedla oraz ciąg pieszo-rowerowy od kościoła do skrzyżowania ulic Batalionów Chłopskich i Legionów Polskich o długości 400 mb.
Całość inwestycji kosztowała prawie 1,9 mln zł, w tym 0,5 mln zł to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

W części oficjalnej spotkania zorganizowano zakończenie Małopolskiego Zielonego Tygodnia, w którym uczestniczył przedstawiciel Wojewody - dyrektor Grzegorz Wrześniak.
W ramach akcji „sadzonka za makulaturę” zebrano 1 kontener makulatury. Uczestnicy wydarzenia wspólnie założyli 4 rabaty kwietne z roślin wieloletnich.
- To bardzo ważna dla mieszkańców osiedla inwestycja, złożona z kilku zadań, na realizację których czekano od wielu lat. Wykonanie jej sprawiło, że zaniedbany teren będzie mógł służyć mieszkańcom. Mam osobistą satysfakcję z tego, że wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego i Zarządem Osiedla zrealizowałem to przedsięwzięcie - mówi burmistrz Wacław Gregorczyk.
Podczas imprezy, w miasteczku rowerowym, przygotowanym przez Straż Miejską, prowadzona była nauka jazdy na rowerze, można było zdać test na kartę rowerową. Czynny był także gminny punkt konsultacyjno-informacyjny programu Czyste Powietrze.

fot. Ekodoradca UM