Kamila, Karoliny, Roberta

Bez zmian w krzeszowickim pogotowiu

06 Wrzesień 2017

Początkiem sierpnia mieszkańców  i władze gminy zaniepokoiła informacja o planowanych od 1 września zmianach w krzeszowickim Pogotowiu Ratunkowym.

Specjalistyczny zespół  ratownictwa medycznego, w skład którego wchodzą co najmniej trzy osoby uprawnione do wykonywania medycznych czynności ratunkowych, w tym lekarz systemu oraz pielęgniarka systemu lub ratownik medyczny, miał być przekwalifikowany na zespół podstawowy.  Zespół podstawowy liczy co najmniej dwie osoby uprawnione do wykonywania medycznych czynności ratunkowych, w tym pielęgniarka systemu lub ratownik medyczny. Zmiana taka oznaczałaby  dla mieszkańców ograniczenie dostępu do fachowej opieki lekarskiej w nagłych i szczególnie niebezpiecznych przypadkach. W tej sytuacji zdecydowane działania podjął Burmistrz Wacław Gregorczyk (stanowisko z dnia 11 sierpnia br.), Przewodniczący Rady Miejskiej Adam Godyń oraz Komisja Zdrowia i Polityki Społecznej (apel z dnia 11 sierpnia br.).

Interwencja u Wojewody Małopolskiego przyniosła pozytywny skutek

i w dniu 1 września otrzymaliśmy informację o odstąpieniu od wprowadzenia zmian w zakresie rodzaju zespołów ratownictwa medycznego stacjonujących na terenie Gminy Krzeszowice.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Data publikacji Pobierz Zobacz