Alfreny, Rufina, Wincentego

Będzie ścieżka rowerowa w Woli Filipowskiej

03 Lipiec 2018

27 czerwca została podpisana umowa partnerska dotycząca budowy ścieżek rowerowych

w ramach projektu „Współpraca międzygminna na rzecz niskoemisyjnej i zrównoważonej mobilności mieszkańców”, do którego przystąpiły gminy: Krzeszowice, Iwanowice, Sułoszowa, Gołcza, Miechów i Charsznica. Liderem projektu jest gmina Słomniki.
Wartość całego projektu: 15 568 841,55 zł.
Wartość projektu dla Gminy Krzeszowice 1 500 000,00 zł,  w tym dofinansowanie 1 185 899,99 zł (79,06%) ze środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.
Na terenie Gminy Krzeszowice powstanie w Woli Filipowskiej wzdłuż ulicy Podgórskiej ścieżka rowerowa wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Inwestycję uzupełni Miejsce Obsługi Rowerzystów  zlokalizowane w pobliżu stacji PKP w Woli Filipowskiej. W roku ubiegłym gmina zakupiła przy ulicy Podgórskiej działkę, na której wybudowany zostanie punkt odpoczynku turysty wraz z placem zabaw dla dzieci z tej części Woli Filipowskiej.