Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

22 mln zł dla Gminy Krzeszowice z Polskiego Ładu

01 Czerwiec 2022

Podczas konferencji na Rynku w Krzeszowicach w poniedziałek 30 maja minister infrastruktury Andrzej Adamczyk wręczył samorządowcom z województwa małopolskiego promesy na zadania w ramach II edycji Rządowego Programu Polski Ład.

Gmina Krzeszowice otrzymała 21 mln zł na rozpoczęcie budowy kompleksu rekreacyjnego z krytą pływalnią przy Al. Solidarności w Krzeszowicach oraz 1 mln zł na remont dachu budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Grunwaldzkiej.
- Rząd wspiera samorządy w dziełach, które realizują odważni i zdeterminowani samorządowcy. W ramach II edycji Programu Inwestycji Strategicznych w województwie małopolskim dofinansowanych zostanie ok. 400 zadań. Ta pomoc trafi także do miasta i gminy Krzeszowice. To kolejny instrument wsparcia inicjatyw samorządowych, który prowadzi rząd Prawa i Sprawiedliwości. Zależy nam na równomiernym, zrównoważonym i sprawiedliwym rozwoju całego kraju – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
- Odwaga w podejmowaniu trudnych decyzji oraz skuteczność działania burmistrza oraz radnych z nim współpracujących przynosi kolejne pozytywne efekty. Dzięki bardzo dobrej współpracy z Rządem RP i ministrem Andrzejem Adamczykiem, mamy kolejne środki na realizację następnych ważnych dla rozwoju miasta i gminy inwestycji – mówił burmistrz gminy Krzeszowice Wacław Gregorczyk.

Ponadto Powiat Krakowski otrzymał ponad 33 mln zł, z czego na modernizację infrastruktury edukacyjnej w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krzeszowicach 2 246 437,83 zł.
Na Rynku w Krzeszowicach obecni byli także przedstawiciele kilkunastu gmin powiatu krakowskiego, którzy odebrali promesy na zadania warte łącznie ponad 135 mln zł.

Zdjęcia: Małgorzata Bojkowska, Marian Lewicki